Vishay/Dale CRCW25122R20FKEG
CRCW25122R20FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122R20FKEG
Brief Description
RES SMD 2.2 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122R20FKEG.pdf
Availability of CRCW25122R20FKEG
QUANTITY
CRCW25122R20FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122R20FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25122R20FKEG
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122R20FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25122R20FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122R20FKEG Details Description
Related parts for CRCW25122R20FKEG
RES ARRAY 5 RES 510K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
LAMP INCAND S-6 CANDELABRA SCREW datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf
IC REG BOOST 3V 0.4A SYNC SOT23 datasheet.pdf
CONN ADAPTER 39P-39P F-M PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 20ppm 10pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP FILM 0.12 UF 5% 400 VDC RADI datasheet.pdf