Vishay/Dale CRCW25122R26FKEG
CRCW25122R26FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122R26FKEG
Brief Description
RES SMD 2.26 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122R26FKEG.pdf
Availability of CRCW25122R26FKEG
QUANTITY
CRCW25122R26FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122R26FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25122R26FKEG
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122R26FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25122R26FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122R26FKEG Details Description
Related parts for CRCW25122R26FKEG
RES 2.2M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
F3SJ-A0500P25 datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf