Vishay/Dale CRCW25122R49FKEGHP
CRCW25122R49FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122R49FKEGHP
Brief Description
RES SMD 2.49 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25122R49FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25122R49FKEGHP
QUANTITY
CRCW25122R49FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122R49FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25122R49FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122R49FKEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW25122R49FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122R49FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25122R49FKEGHP
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO STD 7' BLACK datasheet.pdf
CAP CER 56PF 630V NP0 1210 datasheet.pdf
SENS PRX 3MMDIA .5MMDIST DC3W-NO datasheet.pdf
MCU ARM7 32BIT 64K FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf