Vishay/Dale CRCW25122R70FKEGHP
CRCW25122R70FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122R70FKEGHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.7 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25122R70FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25122R70FKEGHP
QUANTITY
CRCW25122R70FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122R70FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25122R70FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122R70FKEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW25122R70FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122R70FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25122R70FKEGHP
FIXED IND 200NH 2.79A 47 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SURGE STOPPER 12-DFN datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 400W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 33 Circuit 0.546" (13.86mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR datasheet.pdf
PAC-CQM1-RV12-V1 CBL ASSY datasheet.pdf
PMI BASE 1INCAN S-6 CNDLBR SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf