Vishay/Dale CRCW2512316RFKEGHP
CRCW2512316RFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512316RFKEGHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 316 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512316RFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512316RFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512316RFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512316RFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512316RFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512316RFKEGHP
Related LinksCRCW25123, CRCW2512316RFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512316RFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512316RFKEGHP
SENSOR 500PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SURFACE BELT 14X59" A VFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
48+48 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
SL HDR .120 VERT HT 30 SAU 6CKT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.2A 4SDFN datasheet.pdf
25POS M R/A .590 FILT. 830PF datasheet.pdf