Vishay/Dale CRCW2512348RFKTH
CRCW2512348RFKTH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512348RFKTH
Brief Description
RES SMD 348 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512348RFKTH.pdf
Availability of CRCW2512348RFKTH
QUANTITY
CRCW2512348RFKTH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512348RFKTH
Internal Part NumberEIS-CRCW2512348RFKTH
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)