Vishay/Dale CRCW2512360RFKEGHP
CRCW2512360RFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512360RFKEGHP
Brief Description
RES SMD 360 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512360RFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512360RFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512360RFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512360RFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512360RFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512360RFKEGHP
Related LinksCRCW25123, CRCW2512360RFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512360RFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512360RFKEGHP
TRANS PNP DARL 100V 2A SOT-89 datasheet.pdf
IC CODEC VOIP 144-LBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN SMA JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 6A DO4 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC DUPLEX datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 11.4VC SMBJ datasheet.pdf
DIODE 0.5A 1200V 300NS DO-204AL datasheet.pdf
CONN SMART CARD datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf