Vishay/Dale CRCW2512365RFKEGHP
CRCW2512365RFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512365RFKEGHP
Brief Description
RES SMD 365 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512365RFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512365RFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512365RFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512365RFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512365RFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512365RFKEGHP
Related LinksCRCW25123, CRCW2512365RFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512365RFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512365RFKEGHP
FIXED IND 6.8UH 600MA 500 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 560K OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC RS-232 TRANSMITTER SOT23-6 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 44SO datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf