Vishay/Dale CRCW2512374KFKEGHP
CRCW2512374KFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512374KFKEGHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 374K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512374KFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512374KFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512374KFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512374KFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512374KFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512374KFKEGHP
Related LinksCRCW25123, CRCW2512374KFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512374KFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512374KFKEGHP
CONN HOUSING 22POS .100 POLAR datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 32-LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T412 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 32TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3A 104.4 MOHM SMD datasheet.pdf