Vishay/Dale CRCW2512374RFKEGHP
CRCW2512374RFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512374RFKEGHP
Brief Description
RES SMD 374 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512374RFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512374RFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512374RFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512374RFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512374RFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512374RFKEGHP
Related LinksCRCW25123, CRCW2512374RFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512374RFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512374RFKEGHP
TRANS PNP 400V 0.5A E-LINE datasheet.pdf
BERGSTIK HDR SR datasheet.pdf
SENSOR DIST MEASURE 5CM DIGITAL datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 8X2 BLU WHT datasheet.pdf
RES 4.32 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.1A 5DDPAK datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 8-25V 350MA datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 500' datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 100' datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LNR SYNC MLP55-32L datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 200W datasheet.pdf