Vishay/Dale CRCW25123K09FKEGHP
CRCW25123K09FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123K09FKEGHP
Brief Description
RES SMD 3.09K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25123K09FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25123K09FKEGHP
QUANTITY
CRCW25123K09FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123K09FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25123K09FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123K09FKEGHP
Related LinksCRCW25123, CRCW25123K09FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123K09FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25123K09FKEGHP
IDC CABLE - MCG64K/MC64F/X datasheet.pdf
SWITCH DIP TOP SLIDE FLUSH 2POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
12 POS MCP HYBRID FEMALE CONN datasheet.pdf
IC DESERIALIZER 24BIT 48LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 23.3V 600MW DO220AA datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf