Vishay/Dale CRCW25123K32FKEGHP
CRCW25123K32FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123K32FKEGHP
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25123K32FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25123K32FKEGHP
QUANTITY
CRCW25123K32FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123K32FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25123K32FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123K32FKEGHP
Related LinksCRCW25123, CRCW25123K32FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123K32FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25123K32FKEGHP
RELAY AUTOMOTIVE SPST 20A 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 33V 1KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX M8 3W 1.5MM NC NPN datasheet.pdf
MALE CABLE CONNECTOR 5WAY datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONN PCB 4POS datasheet.pdf