Vishay/Dale CRCW25123M40FKTG
CRCW25123M40FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123M40FKTG
Brief Description
RES SMD 3.4M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25123M40FKTG.pdf
Availability of CRCW25123M40FKTG
QUANTITY
CRCW25123M40FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123M40FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25123M40FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123M40FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25123M40FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123M40FKTG Details Description
Related parts for CRCW25123M40FKTG
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
FUSE MOD 70A 700V BLADE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC 214AB datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V D2PAK datasheet.pdf
CABLE TIE METAL BARB 21.2" datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 4.8UH SMD datasheet.pdf