Vishay/Dale CRCW25123R48FKEG
CRCW25123R48FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123R48FKEG
Brief Description
RES SMD 3.48 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25123R48FKEG.pdf
Availability of CRCW25123R48FKEG
QUANTITY
CRCW25123R48FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123R48FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25123R48FKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123R48FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25123R48FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123R48FKEG Details Description
Related parts for CRCW25123R48FKEG
RES SMD 0.005 OHM 5% 1/2W L BEND datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 4.3A 8-SOIC datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 3.68MM datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
POT 300 OHM 225W WIREWOUND LIN datasheet.pdf