Vishay/Dale CRCW25123R65FKEGHP
CRCW25123R65FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123R65FKEGHP
Brief Description
RES SMD 3.65 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25123R65FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25123R65FKEGHP
QUANTITY
CRCW25123R65FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123R65FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25123R65FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123R65FKEGHP
Related LinksCRCW25123, CRCW25123R65FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123R65FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25123R65FKEGHP
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 208BGA datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 48V datasheet.pdf
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
PCB TERMINAL BLOCK 9POS datasheet.pdf