Vishay/Dale CRCW251243R0JNEGHP
CRCW251243R0JNEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251243R0JNEGHP
Brief Description
RES SMD 43 OHM 5% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251243R0JNEGHP.pdf
Availability of CRCW251243R0JNEGHP
QUANTITY
CRCW251243R0JNEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251243R0JNEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251243R0JNEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251243R0JNEGHP
Related LinksCRCW25124, CRCW251243R0JNEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251243R0JNEGHP Details Description
Related parts for CRCW251243R0JNEGHP
JUMPER-H1505TR/A3048A/X 6" datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 R/A datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 8DFN datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 SR VERT TH PEG 30AU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
AM2616T1460 ADHESVE KIT datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 250VAC datasheet.pdf