Vishay/Dale CRCW25124M30FKEG
CRCW25124M30FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25124M30FKEG
Brief Description
RES SMD 4.3M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25124M30FKEG.pdf
Availability of CRCW25124M30FKEG
QUANTITY
CRCW25124M30FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25124M30FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25124M30FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25124M30FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25124M30FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25124M30FKEG Details Description
Related parts for CRCW25124M30FKEG
RES 27K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT TIN 4.2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 3.5W J LEAD datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADPTR 24V 65W datasheet.pdf