Vishay/Dale CRCW25124R42FKEGHP
CRCW25124R42FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25124R42FKEGHP
Brief Description
RES SMD 4.42 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25124R42FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25124R42FKEGHP
QUANTITY
CRCW25124R42FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25124R42FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25124R42FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25124R42FKEGHP
Related LinksCRCW25124, CRCW25124R42FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25124R42FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25124R42FKEGHP
IC MPU MPC8XX 80MHZ 256BGA datasheet.pdf
BOARD DAUGHTER ICEPIC3 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 360K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 330 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
10 LOCKING CLIP HSG DR .100CL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
GSM EDG,5P,SCRW,BRT ADPT datasheet.pdf
OSC MEMS 19.200MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 SKT RECP datasheet.pdf
CAP 12000 UF 20% 10 V datasheet.pdf