Vishay/Dale CRCW25124R99FKEG
CRCW25124R99FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25124R99FKEG
Brief Description
RES SMD 4.99 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25124R99FKEG.pdf
Availability of CRCW25124R99FKEG
QUANTITY
CRCW25124R99FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25124R99FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25124R99FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25124R99FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25124R99FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25124R99FKEG Details Description
Related parts for CRCW25124R99FKEG
IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 8MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR SMPS OTP TO220 datasheet.pdf
DATALAMP HOLDER COLLAR TURRET datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/5W 0402 datasheet.pdf