Vishay/Dale CRCW2512523RFKEGHP
CRCW2512523RFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512523RFKEGHP
Brief Description
RES SMD 523 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512523RFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512523RFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512523RFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512523RFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512523RFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512523RFKEGHP
Related LinksCRCW25125, CRCW2512523RFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512523RFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512523RFKEGHP
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 44TQFP datasheet.pdf
IC COMM-MODE RS485 TXRX 8-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 210MA 2.2 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 583 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 600MA 390 MOHM datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR EP5358LUI datasheet.pdf
TRANS NPN BIPO 0.1A 12V datasheet.pdf
TOOL JIG HOOD INSERTION datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 250MA 11.8 OHM datasheet.pdf