Vishay/Dale CRCW251252K3FKTG
CRCW251252K3FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251252K3FKTG
Brief Description
RES SMD 52.3K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251252K3FKTG.pdf
Availability of CRCW251252K3FKTG
QUANTITY
CRCW251252K3FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251252K3FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW251252K3FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251252K3FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW251252K3FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251252K3FKTG Details Description
Related parts for CRCW251252K3FKTG
IC ADC 16BIT 2.5MSPS 48-TQFP datasheet.pdf
CONN HDR 6POS R/A KEY-X 15GOLD datasheet.pdf
RECT BRIDGE 10A 600V PBPC8 datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 30POS datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 80V 100MA 6SMT datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CINCH STRAP W/ METAL RING, HOOK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf