Vishay/Dale CRCW2512576KFKEG
CRCW2512576KFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512576KFKEG
Brief Description
RES SMD 576K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512576KFKEG.pdf
Availability of CRCW2512576KFKEG
QUANTITY
CRCW2512576KFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512576KFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512576KFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512576KFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512576KFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512576KFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512576KFKEG
FIXED IND 10MH 1.5A 1.56 OHM TH datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.1V SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 600KHZ 8SOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
LEADED NTC THERMISTOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 100A TO220-3 datasheet.pdf
CTV 79C 79#22D PIN PLUG datasheet.pdf
2200UF 16V 12,5X25MM 105C 8000H datasheet.pdf