Vishay/Dale CRCW25125K90FKTG
CRCW25125K90FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25125K90FKTG
Brief Description
RES SMD 5.9K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25125K90FKTG.pdf
Availability of CRCW25125K90FKTG
QUANTITY
CRCW25125K90FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25125K90FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25125K90FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25125K90FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25125K90FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25125K90FKTG Details Description
Related parts for CRCW25125K90FKTG
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES 2.1M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 560 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 221K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 55POS PIN datasheet.pdf
PREMIUM VGA CONNECTION CABLE datasheet.pdf
SL-SMT 5.00/02/180G BK 1=250PCS datasheet.pdf
CAT 6 SHLD PATCH CORD 3' RD datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW SOD80 datasheet.pdf