Vishay/Dale CRCW25126M98FKTG
CRCW25126M98FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25126M98FKTG
Brief Description
RES SMD 6.98M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25126M98FKTG.pdf
Availability of CRCW25126M98FKTG
QUANTITY
CRCW25126M98FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25126M98FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25126M98FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.98M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25126M98FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25126M98FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25126M98FKTG Details Description
Related parts for CRCW25126M98FKTG
OSC XO 1.544MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
2X7P MT TAND BU ST datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 96.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf