Vishay/Dale CRCW25126R80FKTG
CRCW25126R80FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25126R80FKTG
Brief Description
RES SMD 6.8 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25126R80FKTG.pdf
Availability of CRCW25126R80FKTG
QUANTITY
CRCW25126R80FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25126R80FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25126R80FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25126R80FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25126R80FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25126R80FKTG Details Description
Related parts for CRCW25126R80FKTG
FAN AXIAL 127X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SOD723 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOL datasheet.pdf
RES 16 OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 60V 4SSOP SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS CABLE SKT datasheet.pdf