Vishay/Dale CRCW25126R80JNTH
CRCW25126R80JNTH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25126R80JNTH
Brief Description
RES SMD 6.8 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25126R80JNTH.pdf
Availability of CRCW25126R80JNTH
QUANTITY
CRCW25126R80JNTH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25126R80JNTH
Internal Part NumberEIS-CRCW25126R80JNTH
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25126R80JNTH
Related LinksCRCW2512, CRCW25126R80JNTH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25126R80JNTH Details Description
Related parts for CRCW25126R80JNTH
RELAY OPTO DPST 80MA 8 SOP 400V datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET FILTERED 6A datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 5H 150MA 107.2 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 9C P 30" WHT JACKS NI datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf