Vishay/Dale CRCW251278K7FKEGHP
CRCW251278K7FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251278K7FKEGHP
Brief Description
RES SMD 78.7K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251278K7FKEGHP.pdf
Availability of CRCW251278K7FKEGHP
QUANTITY
CRCW251278K7FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251278K7FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251278K7FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251278K7FKEGHP
Related LinksCRCW25127, CRCW251278K7FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251278K7FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW251278K7FKEGHP
WIRE TIE 10.75" 60# datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1W DO41 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC PWR MONITOR MS 80V SD 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
BLACK LOOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf