Vishay/Dale CRCW25127K87FKEG
CRCW25127K87FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25127K87FKEG
Brief Description
RES SMD 7.87K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25127K87FKEG.pdf
Availability of CRCW25127K87FKEG
QUANTITY
CRCW25127K87FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25127K87FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25127K87FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25127K87FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25127K87FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25127K87FKEG Details Description
Related parts for CRCW25127K87FKEG
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48SSOP datasheet.pdf
TRANS 2PNP 12V 3A 8MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.9MHZ 14DIP datasheet.pdf
CONN HEADR 42POS DL .05" R/A SMD datasheet.pdf
RES 14.7M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf