Vishay/Dale CRCW251282R5FKEG
CRCW251282R5FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251282R5FKEG
Brief Description
RES SMD 82.5 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251282R5FKEG.pdf
Availability of CRCW251282R5FKEG
QUANTITY
CRCW251282R5FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251282R5FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW251282R5FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251282R5FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW251282R5FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251282R5FKEG Details Description
Related parts for CRCW251282R5FKEG
CONN KEYING PLUG 94V-0 UNI-MATE datasheet.pdf
CONN SOCKET RCPT .026-.029 30AU datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 9.45"L X 6.3"W datasheet.pdf
IC A/D CONV 2CH 12BIT 10-MSOP datasheet.pdf
IC XDCP SGL 100TAP 10K 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 208BGA datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf