Vishay/Dale CRCW2512845KFKEGHP
CRCW2512845KFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512845KFKEGHP
Brief Description
RES SMD 845K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512845KFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512845KFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512845KFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512845KFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512845KFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512845KFKEGHP
Related LinksCRCW25128, CRCW2512845KFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512845KFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512845KFKEGHP
RES ARRAY 8 RES 3.9K OHM 1506 datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 2% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 10.16MM 1DGT ORN CC datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 26POS W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
HEAT SINK 61MMX58.2MMX7MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 5POS .305M 18AWG datasheet.pdf
MINI DISPLAYPORT TO DVI ADAPTER datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf