Vishay/Dale CRCW251284K5FKTG
CRCW251284K5FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251284K5FKTG
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251284K5FKTG.pdf
Availability of CRCW251284K5FKTG
QUANTITY
CRCW251284K5FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251284K5FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW251284K5FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251284K5FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW251284K5FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251284K5FKTG Details Description
Related parts for CRCW251284K5FKTG
RES SMD 0.082 OHM 5% 2W J BEND datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR 4INPUT ECL 32LQFP datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 402 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf