Vishay/Dale CRCW25128K20FKEHHP
CRCW25128K20FKEHHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25128K20FKEHHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25128K20FKEHHP.pdf
Availability of CRCW25128K20FKEHHP
QUANTITY
CRCW25128K20FKEHHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25128K20FKEHHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25128K20FKEHHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25128K20FKEHHP
Related LinksCRCW25128, CRCW25128K20FKEHHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25128K20FKEHHP Details Description
Related parts for CRCW25128K20FKEHHP
RIVET SNAP 0.315" NYLON BLACK datasheet.pdf
IC TRPL SPLY MONITOR 2.5V 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 750PF 1% 1KV 2220 datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf