Vishay/Dale CRCW25128K20FKTG
CRCW25128K20FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25128K20FKTG
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25128K20FKTG.pdf
Availability of CRCW25128K20FKTG
QUANTITY
CRCW25128K20FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25128K20FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25128K20FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25128K20FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25128K20FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25128K20FKTG Details Description
Related parts for CRCW25128K20FKTG
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 626 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-12VOUT 1W datasheet.pdf
RES 148.8K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf