Vishay/Dale CRCW25128M87FKTG
CRCW25128M87FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25128M87FKTG
Brief Description
RES SMD 8.87M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25128M87FKTG.pdf
Availability of CRCW25128M87FKTG
QUANTITY
CRCW25128M87FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25128M87FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25128M87FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.87M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25128M87FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25128M87FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25128M87FKTG Details Description
Related parts for CRCW25128M87FKTG
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 103VC AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 6DFN datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4096X18 15NS 64QFP datasheet.pdf
CONN RCPT MIX-TEK 4POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-3066-D datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TXRX GBIC CWDM APD 1510NM BLUE datasheet.pdf
SOLID HANDI-CARD, TYHC#G datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A datasheet.pdf