Vishay/Dale CRCW25128R20FNTG
CRCW25128R20FNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25128R20FNTG
Brief Description
RES SMD 8.2 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25128R20FNTG.pdf
Availability of CRCW25128R20FNTG
QUANTITY
CRCW25128R20FNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25128R20FNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25128R20FNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25128R20FNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25128R20FNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25128R20FNTG Details Description
Related parts for CRCW25128R20FNTG
IC POT DIG SEXTET 100K 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BATT PROTECT 2-4CELL 8TSSOP datasheet.pdf
RES 470K OHM 1W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 43MA 24 OHM SMD datasheet.pdf