Vishay/Dale CRCW25129K31FKEGHP
CRCW25129K31FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25129K31FKEGHP
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25129K31FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25129K31FKEGHP
QUANTITY
CRCW25129K31FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25129K31FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25129K31FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25129K31FKEGHP
Related LinksCRCW25129, CRCW25129K31FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25129K31FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25129K31FKEGHP
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 300MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf