Bourns Inc. CRL2010-FW-R150ELF
CRL2010-FW-R150ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL2010-FW-R150ELF
Brief Description
RES SMD 0.15 OHM 1% 1/2W 2010
Datasheet Download
CRL2010-FW-R150ELF.pdf
Availability of CRL2010-FW-R150ELF
QUANTITY
CRL2010-FW-R150ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL2010-FW-R150ELF
Internal Part NumberEIS-CRL2010-FW-R150ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL2010-FW-R150ELF
Related LinksCRL2010-F, CRL2010-FW-R150ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL2010-FW-R150ELF Details Description
Related parts for CRL2010-FW-R150ELF
IC OPAMP INSTR 170KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC 2825 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
VARISTOR 420V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
LED PANEL ORN DIFF SNAP-IN STR datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8027AR datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm Series 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf