Bourns Inc. CRM2512-FX-1300ELF
CRM2512-FX-1300ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-FX-1300ELF
Brief Description
RES SMD 130 OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-FX-1300ELF.pdf
Availability of CRM2512-FX-1300ELF
QUANTITY
CRM2512-FX-1300ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-FX-1300ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-FX-1300ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-FX-1300ELF
Related LinksCRM2512-F, CRM2512-FX-1300ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-FX-1300ELF Details Description
Related parts for CRM2512-FX-1300ELF
BOX ABS GRAY 5.91"L X 3.16"W datasheet.pdf
IC DAC 10BIT VOLT OUT 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
05+05 DIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
HDM HB 9EMPR140T140O K datasheet.pdf
2.5ohm, 1.8V to 5.5V, +-2.5 V Triple/Quad SPDT Switches in Chip Scale Packages IC datasheet.pdf