Bourns Inc. CRM2512-JW-120ELF
CRM2512-JW-120ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-JW-120ELF
Brief Description
RES SMD 12 OHM 5% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-JW-120ELF.pdf
Availability of CRM2512-JW-120ELF
QUANTITY
CRM2512-JW-120ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-JW-120ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-JW-120ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-JW-120ELF
Related LinksCRM2512-, CRM2512-JW-120ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-JW-120ELF Details Description
Related parts for CRM2512-JW-120ELF
CONN RECEPT PIN .032-.046" .075" datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 29POS .3MM 8" datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SNSW AGCDO SPDT .187 QC datasheet.pdf
CABLE 21POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 164.3555MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf