Bourns Inc. CRM2512-JW-130ELF
CRM2512-JW-130ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-JW-130ELF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 13 OHM 5% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-JW-130ELF.pdf
Availability of CRM2512-JW-130ELF
QUANTITY
CRM2512-JW-130ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-JW-130ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-JW-130ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCRM2512 Material Declaration
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRM2512
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-JW-130ELF
Related LinksCRM2512-, CRM2512-JW-130ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-JW-130ELF Details Description
Related parts for CRM2512-JW-130ELF
BATTERY PACK NIMH 2.4V 1500 MAH datasheet.pdf
IC RCVR 28BIT CHAN LINK 64-FBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SMB datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DL .156 LOPRO BLK datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 13POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
CONN USB B-A 2.0 BLKHD BAYONET datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf