TE Connectivity Raychem Cable Protection CRN-3/16-0-STK-CS5005
CRN-3/16-0-STK-CS5005 picture photo
Mfg. Part Number
CRN-3/16-0-STK-CS5005
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK TUBING
Datasheet Download
CRN-3/16-0-STK-CS5005.pdf
Availability of CRN-3/16-0-STK-CS5005
QUANTITY
CRN-3/16-0-STK-CS5005 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRN-3/16-0-STK-CS5005
Internal Part NumberEIS-CRN-3/16-0-STK-CS5005
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRN-3/16-0-STK-CS5005
CRN-3/16-0-STK-CS5005 Details Description
Related parts for CRN-3/16-0-STK-CS5005
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
INSERT VOLT SELECTOR PEM MARKED datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
RES 271K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
BCZ 3.81/10/180 SN OR BX datasheet.pdf
RES SMD 198 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf