Daburn CRT12-2BK-50
CRT12-2BK-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT12-2BK-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 50'
Datasheet Download
CRT12-2BK-50.pdf
Availability of CRT12-2BK-50
QUANTITY
CRT12-2BK-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT12-2BK-50
Internal Part NumberEIS-CRT12-2BK-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge12 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.142" (3.61mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage10kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT12-2BK-50
Related LinksCRT12-, CRT12-2BK-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT12-2BK-50 Details Description
Related parts for CRT12-2BK-50
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
TVS DIODE 105VWM 187VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SPI 16TSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
4 IN NOM HVY DTY WHEEL:NYLON datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN PIN SPLICE ALUMINUM datasheet.pdf
KJB 100C 100#22D PIN RECP datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf