Daburn CRT12-5BK-50
CRT12-5BK-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT12-5BK-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 50'
Datasheet Download
CRT12-5BK-50.pdf
Availability of CRT12-5BK-50
QUANTITY
CRT12-5BK-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT12-5BK-50
Internal Part NumberEIS-CRT12-5BK-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge12 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.202" (5.13mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage25kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT12-5BK-50
Related LinksCRT12-, CRT12-5BK-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT12-5BK-50 Details Description
Related parts for CRT12-5BK-50
CONN HEADER .050 60POS VERT SHRD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES 280 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 BRASS 18MM datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 170MA 6.4 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf