Daburn CRT14-5WH-50
CRT14-5WH-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT14-5WH-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 50'
Datasheet Download
CRT14-5WH-50.pdf
Availability of CRT14-5WH-50
QUANTITY
CRT14-5WH-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT14-5WH-50
Internal Part NumberEIS-CRT14-5WH-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge14 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.184" (4.67mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage25kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT14-5WH-50
Related LinksCRT14-, CRT14-5WH-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT14-5WH-50 Details Description
Related parts for CRT14-5WH-50
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG RED 100' datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NO 100MA 30V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN FFC TOP 32POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE PIN datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 4.6A TO263 datasheet.pdf