Daburn CRT16-6.5WH-50
CRT16-6.5WH-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT16-6.5WH-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 50'
Datasheet Download
CRT16-6.5WH-50.pdf
Availability of CRT16-6.5WH-50
QUANTITY
CRT16-6.5WH-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT16-6.5WH-50
Internal Part NumberEIS-CRT16-6.5WH-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge16 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.201" (5.11mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage32.5kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT16-6.5WH-50
Related LinksCRT16-6, CRT16-6.5WH-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT16-6.5WH-50 Details Description
Related parts for CRT16-6.5WH-50
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
RELAY RF DPDT 1A 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
IC MULTIPLE ANTENNA DVR 48VQFN datasheet.pdf
LED HB XLAMP CXA2540 datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX8M STR PF datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A ROCKER datasheet.pdf