Daburn CRT24-6.5BK-100
CRT24-6.5BK-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT24-6.5BK-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 100'
Datasheet Download
CRT24-6.5BK-100.pdf
Availability of CRT24-6.5BK-100
QUANTITY
CRT24-6.5BK-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT24-6.5BK-100
Internal Part NumberEIS-CRT24-6.5BK-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge24 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.171" (4.34mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage32.5kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT24-6.5BK-100
Related LinksCRT24-6, CRT24-6.5BK-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT24-6.5BK-100 Details Description
Related parts for CRT24-6.5BK-100
IC COMPARATOR 150MHZ DUAL 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
IC IGNITION CONTROL 12V 16-SOIC datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 1/2"X 72YD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 465MA 220 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf