Citizen Finedevice CS10-12.288MABJ-UT
CS10-12.288MABJ-UT picture photo
Mfg. Part Number
CS10-12.288MABJ-UT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 30ppm 18pF 70 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
CS10-12.288MABJ-UT.pdf
Availability of CS10-12.288MABJ-UT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CS10-12.288MABJ-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CS10-12.288MABJ-UT
Internal Part NumberEIS-CS10-12.288MABJ-UT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices Mar/2012
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCS10
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS10-12.288MABJ-UT
Related LinksCS10-12.2, CS10-12.288MABJ-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CS10-12.288MABJ-UT Details Description
Related parts for CS10-12.288MABJ-UT
EXTENDER CARD PCMCIA 7" TYPE 2&3 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 0.100 T/H datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 13A TO220F datasheet.pdf
GYRO/ACCELEROMETER 6AXIS 16LGA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.6A datasheet.pdf