Cirrus Logic, Inc. CS181012-CQ
CS181012-CQ picture photo
Mfg. Part Number
CS181012-CQ
Manufacturer
Product Category
Cirrus Logic IC
Brief Description
New CobraNet Silicon Series Ideal for Digital Audio Networking Applications IC
Datasheet Download
CS181012-CQ.pdf
Availability of CS181012-CQ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CS181012-CQ Order Process
Ship out your order
Specifications of CS181012-CQ
Internal Part NumberEIS-CS181012-CQ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by CIRRUS LOGIC
Delivery TimeIn stock, ship CS181012-CQ today.
SeriesCS1810
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount
PackagingTape and Reel / Tray / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for CS181012-CQ
Alternative Part (Replacement)EIS-CS181012-CQ
Country of OriginUSA / TAIWAN / Philippines
Weight0.0015KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
Related LinksCS181, CS181012-CQ Datasheet, Cirrus Logic, Inc. Distributor
CS181012-CQ Details Description
Related parts for CS181012-CQ
TERMINAL TURRET 4-40THR .043"DIA datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.18A SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV 5V 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf