TDK Corporation CS80ZU2GA222MYGKA
CS80ZU2GA222MYGKA picture photo
Mfg. Part Number
CS80ZU2GA222MYGKA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 300VAC Z5U RADIAL
Datasheet Download
CS80ZU2GA222MYGKA.pdf
Availability of CS80ZU2GA222MYGKA
QUANTITY
CS80ZU2GA222MYGKA Order Process
Ship out your order
Specifications of CS80ZU2GA222MYGKA
Internal Part NumberEIS-CS80ZU2GA222MYGKA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCS
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated300VAC
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)0.197" (5.00mm)
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS80ZU2GA222MYGKA
Related LinksCS80ZU2G, CS80ZU2GA222MYGKA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CS80ZU2GA222MYGKA Details Description
Related parts for CS80ZU2GA222MYGKA
RES SMD 18.7K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 9.7A 30 MOHM TH datasheet.pdf
CONN SPRING 40POS DUAL .295 SMD datasheet.pdf
IC UNDER VOLTAGE SENS SOT23-5 datasheet.pdf
CA SM DUAL 2.5MM/2.5MM 4.58M1 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 160MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
RES 7.5M OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf