TDK Corporation CS95ZU2GA332MYGKA
CS95ZU2GA332MYGKA picture photo
Mfg. Part Number
CS95ZU2GA332MYGKA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 300VAC Z5U RADIAL
Datasheet Download
CS95ZU2GA332MYGKA.pdf
Availability of CS95ZU2GA332MYGKA
QUANTITY
CS95ZU2GA332MYGKA Order Process
Ship out your order
Specifications of CS95ZU2GA332MYGKA
Internal Part NumberEIS-CS95ZU2GA332MYGKA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCS
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated300VAC
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.374" Dia (9.50mm)
Height - Seated (Max)0.531" (13.50mm)
Thickness (Max)0.197" (5.00mm)
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS95ZU2GA332MYGKA
Related LinksCS95ZU2G, CS95ZU2GA332MYGKA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CS95ZU2GA332MYGKA Details Description
Related parts for CS95ZU2GA332MYGKA
IC CLK BUFFER 1:5 3GHZ 32TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 2POS PCB datasheet.pdf
INDICATOR 24V 19MM PROMINENT GRN datasheet.pdf
KIT REF DES OPT MOUSE ADNS-6010 datasheet.pdf
LIGHT PIPE SINGLE ELEMENT datasheet.pdf
25P F R/A .370 BRKT/INS/CLIP datasheet.pdf
CONN DC-2.5GHZ datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 40 OLIVE datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 7POS SMT 5MM datasheet.pdf